Czym charakteryzują się dobre balustrady drewniane wewnętrzne?

Balustrady drewniane wewnętrzneBalustrady drewniane wewnętrzne stanowią nie tylko atrakcyjny dodatek wykańczający schody, ale także sprawiają, że są one wygodniejsze i bezpieczniejsze. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne barierki mogą idealnie wkomponować się nawet w minimalistyczne wnętrze. O czym trzeba pamiętać podczas wybierania barierek?

Schody a balustrady

W nowoczesnych wnętrzach często spotyka się schody pozbawione balustrad. Choć takie rozwiązanie prezentuje się dość atrakcyjnie, to jednak korzystanie z barierek wiąże się z wieloma zaletami. Nie tylko estetycznie wykańczają one schody, ale także stanowią odgraniczenie ich przestrzeni i zapewniają podparcie dla dłoni użytkowników. Jest to szczególnie ważne w przypadku korzystania ze schodów przez dzieci lub osoby starsze.

Decydując się na barierki, trzeba pamiętać o ich odpowiedniej wysokości, która zapewni wygodne korzystanie przez domowników. W zdecydowanej większości przypadków wielkość ta mieści się w przedziale od 90 do 110 cm. Jeżeli schody prowadza np. do pokoju dziecięcego umieszczonego na piętrze, warto wyposażyć się w dodatkową poręcz umieszczoną na wysokości ok. 60 cm. Sprawi to, że korzystanie ze schodów będzie znacznie wygodniejsze.

Balustrady drewniane wewnętrzne

W wykonywanych przez nas realizacjach, silny akcent kładzie się na naturalne piękno drewna. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wyjątkowo atrakcyjnych schodów dywanowych, w których wszystkie elementy konstrukcyjne są niewidoczne.

Schody jesionowe doskonale wyglądają uzupełnione o barierkę wykończoną z tego samego drewna. Tak samo jest w przypadku konstrukcji wykonanych z innych materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą stosowanych przez nas gatunków drewna. Pragniemy zaznaczyć, że każda odmiana może być poddana dodatkowej obróbce – np. bieleniu, wędzeniu, bejcowaniu czy olejowaniu.

Atrakcyjne dodatki do balustrad

Balustrady drewniane wewnętrzne mogą wykorzystywać także liczne elementy dodatkowe wykonane z innych materiałów. Bardzo popularnym dodatkiem przy nowoczesnych balustradach jest szkło. Czy będą to drobne elementy czy też większe tafle – takie rozwiązanie stanowi atrakcyjne wykończenie konstrukcji schodów. Warto zwrócić uwagę, że szkło sprawia, że schody pozostają wizualnie lekkie. Jest to szczególnie ważne w przypadku schodów dywanowych czy wspornikowych.

Elementy metalowe – wykonane np. ze stali nierdzewnej czy mosiądzu – mogą być atrakcyjnym dodatkiem do niemal każdego typu balustrady. Stanowią wyróżniający się detal w drewnianych konstrukcjach.

Jeżeli interesują Państwa balustrady drewniane wewnętrzne wykonane na podstawie najbardziej nowoczesnych projektów – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do zobaczenia przykładów naszych realizacji, które prezentujemy w galerii.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.