Schody zabiegowe – wymiary zapewniające komfort

Schody zabiegowe wymiaryWśród zalet, jakimi poszczycić się schody zabiegowe, wymiary należą do tych najbardziej istotnych.

Dzięki przemyślanemu projektowi tego typu konstrukcji, można zaoszczędzić sporo miejsca w danym pomieszczeniu.

Czy faktycznie lepiej jest się zdecydować na schody zabiegowe, zamiast np. na jednobiegowe rozwiązania o biegu prostym?

Schody proste czy zabiegowe – które najlepiej wybrać?

W powszechnym mniemaniu jednobiegowe schody proste są uznawane za najbardziej wygodne. Jest tak dlatego, że stopa użytkownika zawsze ma do czynienia ze stopniem o takiej samej szerokości oraz głębokości, dzięki czemu stale znajduje stabilne podparcie.

Niestety takie rozwiązania nie są pozbawione wad. Poprowadzenie biegu w takiej konstrukcji wymaga zaangażowania dużej przestrzeni – jest to związane z koniecznością zachowania wygodnych wymiarów stopni, a jednocześnie ułożenia ich w jednej prostej linii pomiędzy piętrami.

Dlatego też często w zamian stosuje się schody kręcone. Niestety w tym wypadku stosuje się stopnie o mniejszej szerokości po wewnętrznej stronie (o kształcie zbliżonym do trapezu). W takim wypadku stopa znajduje wygodne podparcie tylko w środkowej części biegu schodów.

Aby połączyć zalety obu tych konstrukcji stosuje się schody zabiegowe. Wymiary tego typu realizacji nie wymagają angażowania dużej przestrzeni, a jednocześni stopnie zakręcające występuję jedynie w momentach łamania schodów.

Powyższe konstrukcje mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii – zachęcamy do jej odwiedzenia.

Jak dobrać schody zabiegowe? – wymiary

Jeżeli chodzi o schody zabiegowe, wymiary powinny obejmować zarówno optymalny rozmiar stopni (co jest wyliczane na podstawie średniej długości kroku dorosłego człowieka), jak i specyfikacje danego pomieszczenia.

Gdy interesują Państwa nowoczesne typy schodów – takie jak półkowe czy dywanowe – jest niezwykle ważne, aby wiedzieć o tym już na etapie projektu. Pozwoli to na jak najlepsze wkomponowanie ich w dane pomieszczenie. W takim wypadku schody będą nie tylko atrakcyjnie się prezentować – ale przede wszystkim gwarantować wygodę oraz bezpieczeństwo dla domowników.

Zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny, który pozwoli nam zapoznać się z Państwa oczekiwaniami oraz przedstawić wstępną wycenę.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.