Schody komponujące się z wnętrzem

Schody nie tylko pozwalają na przemieszczanie się po różnych poziomach budynku. Obecne we wnętrzach stanowią doskonałe uzupełnienie ich wystroju, potrafiąc nadać im wyjątkowego charakteru i stylu. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne zdobienia możemy uzyskać konstrukcje, które same w sobie stanowić będą wyjątkowe dekoracje. Konstruktorzy posuwając się jeszcze dalej w uatrakcyjnieniu aranżacji pomieszczeń, zaproponowali niezwykle ciekawe, komponujące się z wnętrzem rozwiązania – schody półkowe.

Schody półkowe, znane również jako wspornikowe, sprawiają wrażenie jakby zawieszone były w powietrzu. Przymocowane do ściany przykuwają oko, nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru czyniąc je niezwykle oryginalnym i unikatowym.

7_1378203708

Schody nie tylko do wchodzenia i schodzenia

Już dawno minęły czasy, gdy schody były tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz, pozwalając jedynie na zmianę poziomu w mieszkaniu czy domu. Dziś są pełnoprawną dekoracją, szczególnie jeśli wzbogacimy je eleganckimi balustradami. Takie konstrukcje są w stanie zadbać o wyjątkowy wystrój wnętrz, nadadzą im oczekiwanego charakteru. Szklanych balustrad w towarzystwie schodów dywanowych użyjemy gdy chcemy by pomieszczenie zachwycało minimalistycznych, nowoczesnym charakterem, jeśli zależy nam na klasycznym wyglądzie skorzystamy z drewnianych elementów.

Projektanci chcąc „wycisnąć” ze schodów wszystko co możliwe, zaproponowali rozwiązanie noszące nazwę schodów półkowych lub wspornikowych. W ich przypadku stopnie są przymocowane jednostronnie do ściany lub balustrady, nie łącząc się między sobą, przynajmniej optycznie. W ten sposób uzyskano niezwykle lekki efekt, który stwarza złudzenie lewitacji. Tak wykonane schody zwracają uwagę, nie są nudne i nijakie.

Na pierwszy rzut oka schody półkowe wydają się niebezpieczne. Brak połączeń, wrażenie lewitacji, często brak balustrad potrafi podnieść ciśnienie. Jednak jak wspomnieliśmy – tylko na pierwszy rzut oka. Nowoczesne technologie stosowane przy ich wykonaniu, odpowiednio mocne, trwałe i solidne stopnie wraz z montażem, który nie akceptuje jakichkolwiek półśrodków to gwarancja bezpieczeństwa podobnego do tradycyjnych rozwiązań.

Schody wspornikowe docenią zwolennicy nowoczesnych wnętrz

Bez wątpienia, schody półkowe nie są dla wszystkich. Największym uznaniem cieszą się wśród miłośników nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, gdzie jakiekolwiek zagracenie jest mocno niepożądane. Idealnie sprawdzą się w surowych, wręcz zimnych pomieszczeniach, gdzie każdy element ma swoje miejsce. Wystające ze ściany nie zabierają miejsca, przewyższając pod tym względem nawet schody dywanowe, do których są zresztą bardzo podobne. Schody wspornikowe są doskonałym wyborem dla ludzi świadomie aranżujących swoje mieszkanie czy dom, dzięki złudzeniu lewitacji nie przytłoczą, a wręcz przeciwnie, podkreślą unikatowy charakter wnętrza.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.