Nakładki na schody dywanowe – czy warto?

Nakładki na schody dywanoweNakładki na schody dywanowe to produkt, który można spotkać w wielu sklepach wykończeniowych.

Takie elementy są dostępne w różnych formach – od prostych mat antypoślizgowych, po atrakcyjne wykładziny.

Czy warto decydować się na takie nakładki? Czy będą mieć wpływ na wygodę lub wygląd danego pomieszczenia?

Nakładki na schody dywanowe – rodzaje

Można spotkać wiele form wspomnianych nakładek. Mogą to być maty antypoślizgowe, które zakrywają (w całości lub częściowo) powierzchnie stopni. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, jeżeli powierzchnia schodów jest śliska, a w danym domu przebywają dzieci. Dzięki zastosowaniu takich mat można liczyć na większą wygodę oraz bezpieczeństwo domowników.

Często spotyka się także nakładki w formie dywanów – w tym wypadku oferta dostępnych wzorów i wykończeń jest ogromna. Czasami można liczyć na naprawdę atrakcyjne propozycje, które zdecydowanie wzbogacą aranżację danego pomieszczenia. Podczas zakupów takich elementów trzeba zwrócić uwagę, aby dolna część dywanika była pokryta powierzchnią antypoślizgową – dzięki temu nakładka nie zsunie się ze stopni np. podczas wbiegania po schodach.

Nakładki są dostępne w rozmaitych kształtach, w związku z czym nie ma problemu z ich dopasowaniem zarówno do lekkich konstrukcji wspornikowych, jak i bogato zdobionych schodów kręconych.

Funkcje nakładek na schody

Wspomnieliśmy już, że nakładki na schody dywanowe zwiększają bezpieczeństwo domowników oraz mogą urozmaicić wystrój pomieszczenia. Jednak oprócz tego trzeba pamiętać, że takie elementy chronią powierzchnię schodów przed zarysowaniami – tym samym sprawiając, że na dłużej pozostaną w doskonałym stanie.

Materiały wykorzystywane do produkcji schodów mają różne poziomy twardości. Do tego dochodzi sposób wykończenia – w zależności od tego czy wybrali Państwo utwardzony lakier czy też lekką warstwę wosku odporność na wgniecenia i zarysowania będzie zupełnie inna.

Podsumowując: wybór nakładek może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcą Państwo zabezpieczyć delikatną powierzchnię schodów, zmniejszyć poślizgowość poszczególnych stopni lub też zapewnić atrakcyjny dodatek do danego wnętrza.

Nakładki na schody dywanowe, wybór materiałów, dobór odpowiednich środków konserwacyjnych – jeżeli mają Państwo pytania dotyczących kwestii tego typu,  zachęcamy do kontaktu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.