Dobrze dopasowane schody

Harmonia stylu we wnętrzach to przepis na spójne, komfortowe i relaksacyjne aranżacje. Doskonale współgrające ze sobą składowe wystroju to przejaw konsekwencji, zdecydowania i konkretnego gustu u właścicieli. Schody wewnętrzne dzięki bogactwu wykończeń mogą idealnie komponować się z pozostałą częścią domu tworząc atrakcyjne kompozycje. Same w sobie stanowią wartość, która potrafi wnieść do wnętrz nutę świeżości, nadać im stylu i charakteru.

Prowadząc prace wykończeniowe w domu czy wielopoziomowym mieszkaniu nie można pomijać schodów, które są jego integralną częścią. Zdobiąc je w zgodnie z pozostałymi elementami uzyskamy harmonijne, stylowe wnętrza bądź wniesiemy do nich powiew nowości, czyniąc ze stopni prowadzących na kolejne piętro główną ozdobę. Wszystko zależy od materiału jakiego użyjemy do wykończenia.

Nowoczesne schody stalowe

W trakcie procesu wykańczania wnętrz, swój wzrok coraz częściej zwracamy w kierunku schodów stalowych. Ten zimny, jeszcze do niedawna kojarzony jedynie z wnętrzami obiektów publicznych materiał, sukcesywnie podbija serca miłośników stylowych wnętrz, nadając im wielu pożądanych cech. Schody metalowe są szybkie w wykonaniu, idealnie komponują się z drewnianymi dodatkami, są niezwykle sztywne, a jednocześnie elastyczne. Idealnie pasują do nowoczesnych, można rzecz „zimnych” wnętrz, minimalistycznych wystrojów i gabinetowych bieli. Są jednak chłodne w dotyku i może brakować im sprężystości.

Ponadczasowe schody drewniane

Pasujące do każdych wnętrz, niezwykle klimatyczne i uniwersalne schody drewniane to wybór dla każdego, kto ceni ponadczasowość. Idealnie komponujące się z innymi materiałami – stalą czy ceramiką – pasować będą zarówno do nowoczesnych aranżacji jak i tradycyjnych, rustykalnych wnętrz. Posiadają szereg cech, które świadczą o ich wyjątkowości nie tylko ze względu na wygląd – są lekkie przez co nie obciążają podłogi, łatwe w obróbce, tworzą unikatowe kształty i konstrukcje – schody dywanowe czy półkowe. Wyjątkowym atutem tego rodzaju wykończeń jest ogromna ilość gatunków drewna nadającego się na stopnie – schody z drewna egzotycznego wprowadzą do wnętrz nutkę orientu, tradycyjne takie jak dąb, jesion czy buk zachwycą barwami i „swojskością”.

Masywne schody żelbetowe

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze, tworzone w etapie stanu surowego domu czy mieszkania, są coraz mniej atrakcyjnym wyborem. Swoją masywnością, stabilnością i trwałością dają właścicielom poczucie bezpieczeństwa, jednak w mniejszych mieszkaniach mogą przytłaczać swoim monumentalnych charakterem. Wśród ich zalet wymienić należy dowolność wykończeń – w trakcie remontu bez problemu wymienić można okładzinę, dopasowując ją do nowego charakteru wnętrza. Stanowią doskonały wybór jeśli w grę wchodzą najtańsze rozwiązania – końcowy koszt wykonania można rozłożyć na etapy.

Schody wybierz z głową

Wybierając schody do pomieszczeń musimy podjąć wiele często trudnych decyzji. Różne wykończenia odbiegają od siebie nie tylko wyglądem, lecz również funkcjonalnością, ostateczną ceną oraz możliwością rozłożenia kosztów wykonania na kilka etapów. Żegnając czasy, w których schody służyły jedynie do przejścia na inny poziom domu czy mieszkania, możemy dopasować je do charakteru wnętrz lub nadać im roli przewodniej w procesie aranżacji. Warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiednich, gdyż to jeden z najtrudniejszych do wymiany elementów konstrukcyjnych pomieszczeń.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.