Balustrady schodowe, które przyciągają wzrok

Balustrady schodoweBalustrady schodowe to element, który może mieć ogromny wpływ na wygląd danego wnętrza.

Mogą one przyjmować różne formy – stanowiąc np. delikatny akcent lub też masywny dodatek do danej aranżacji.

Wybór barierek jest ważną kwestią podczas projektowania schodów – i choć niekiedy można obejść się bez balustrad, to zdecydowanie warto się na nie zdecydować.

Po co instalować balustrady?

Schody mają bardzo duży wpływ na wygodę i bezpieczeństwo domowników – dlatego też etap ich projektowania jest niezwykle istotny.

Balustrada ma za zadanie odgraniczyć przestrzeń schodów, tym samym zapewniając bezpieczeństwo użytkowników. Jest to szczególnie istotne np. podczas korzystania przez dzieci lub osoby starsze.

Oprócz tego, taka balustrada stanowi podparcie dla dłoni – co ułatwia wchodzenie po schodach przez osoby w każdym wieku.

Jednak oprócz zadań praktycznych, balustrady schodowe pełnią także istotną funkcję estetyczną. W zależności od wybranych materiałów oraz zastosowanego projektu można uzyskać zróżnicowane efekty.

Balustrady schodowe z drewna

W przypadku schodów drewnianych, wybierane balustrady często wykonane są z tego samego materiału. Nie powinno to dziwić. Jeżeli np. schody dębowe zostaną uzupełnione barierkami wykonanymi ze wspomnianego surowca, efekt wizualny z pewnością będzie niezwykle atrakcyjny.

Jednak oprócz tego warto zwrócić uwagę, że w nowoczesnych wnętrzach raczej nie stosuje się już klasycznych balustrad drewnianych z bogatą ornamentyką. Takie elementy nie pasują do minimalizmu i lekkości współczesnych pomieszczeń.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, w której prezentujemy różne formy balustrad wykonanych z drewna. Z pewnością nietrudno zauważyć, że materiały takie jak dąb czy jesion często uzupełniane są np. metalem lub szkłem.

Barierki z metalu i szkła

Czy balustrady muszą być wykonane tylko i wyłącznie z drewna? Absolutnie nie! W nowoczesnych wnętrzach bardzo dobrze prezentuję się elementy wykonane ze szkła czy stali nierdzewnej. Eleganckie schody dywanowe lub wspornikowe można wykończyć barierkami wykonanymi z powyżej przytoczonych materiałów. Dzięki temu zapewniona zostaje lekkość konstrukcji, a przy tym barierka może wzorcowo pełnić swoje funkcje.

Balustrady schodowe to bardzo ważny element każdego piętrowego budynku. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty nowoczesnych barierek wykonywanych z materiałów różnego typu. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.