Balustrady decydują

Stanowi pomocne w poruszaniu się po schodach oparcie, dba o ich wyjątkową oprawę. Jej wyjątkowy styl decyduje o charakterze schodów, wprowadzając do pomieszczeń powiew klasyki lub nowoczesny sznyt. Czasami – niesłusznie zresztą – bywa ignorowana, będąc traktowana jedynie jako element dbający o bezpieczeństwo. A to przecież od balustrady zależy, czy schody będą odbierane jako lekkie, delikatne, czy wyglądać na monumentalne, dociążone konstrukcje. Przed zakupem warto poznać różnego rodzaju rozwiązania i wybrać to, które najlepiej odpowiadać będzie oczekiwaniom.

Schody będące elementem wystroju wnętrz wymagają stosownej oprawy. Podkreślić ich wyjątkowość powinny balustrady, tak samo ważne jak same schody, meble czy elementy dekoracyjne. Mogą stanowić uzupełnienie innych przedmiotów wpasowując się w ich styl lub nadać pomieszczeniu nowego charakteru. Jeśli postawimy na przeszkolone rozwiązania będą tylko tłem, zaś zdecydowane, konkretne, finezyjnie zdobione wybiją się na pierwszy plan. Jeśli wybierzemy ciężkie, solidne balustrady optycznie zmniejszymy wnętrze, dociążymy je pozbawiając zwiewności na jaką możemy liczyć decydując się np. na balustrady szklane. Minimalistyczne „uniosą” schody, sprawią, że wydawać się będą lekkie i zawieszone w powietrzu. To jakiego efektu oczekujemy powinno destynować wybór.

8_1378205027

Uniwersalne balustrady drewniane

Mimo dostępności szeregu nowocześniejszych rozwiązań, balustrady drewniane nieustannie cieszą się sporym uznaniem. Wykonane z drewna zarówno słupki jak i poręcze idealnie sprawdzą się w tradycyjnych wystrojach wnętrz, choć nie tylko. Docenią je zwolennicy ekologicznych rozwiązań, natłoku naturalnych elementów we wnętrzach, a również fani minimalizmu jeśli postawimy na proste, grubo ciosane konstrukcje. Plastyczność materiału gwarantuje, że można je dopasować do każdych wnętrz, wybór ten jest w pełni uniwersalny.

Balustrady szklane do nowoczesnych wnętrz

Będące idealnym dopełnieniem zwiewnych, delikatnych schodów są balustrady szklane. Minimalistyczne potrafią dodać lekkości nawet ciężko osadzonym stopniom. Jeśli zestawimy jest ze schodami dywanowymi możemy zyskać niemal niezauważalne konstrukcje zapewniające wnętrzom jasność i przestrzenność. Balustrady szklane są idealnym wyborem do nowoczesnych, designerskich wnętrz i skandynawskich wystrojów.

Balustrady metalowe to niezwykła elegancja

Balustrady wykonane przy użyciu metalu idealnie komponują się z innymi materiałami – drewnem, szkłem czy żelbetem. Możliwość łatwej obróbki materiału pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu, który wpasuje się zarówno do nowoczesnych, również minimalistycznych wnętrz, jak i tradycyjnych aranżacji. Mogący przybierać różne barwy i formy metal to dobry wybór dla chcących mieć wpływ na wygląd, pozwalając na dopasowanie go dokładnie do wymagań.

Balustrady to istotny element wystroju wnętrz

Wybór balustrady powinien być uzależniony od charakteru wnętrza, w którym się pojawi. Decydując się na którykolwiek z typów warto zadbać, by idealnie komponował się ze schodami stanowiąc ich odpowiednią oprawę. Decydując się na minimalistyczne, np. szklane rozwiązania możemy niemal całkowicie odwrócić wzrok od konstrukcji, wybierając solidne, monumentalne rozwiązania skupimy na nich uwagę gości, dodatkowo optycznie zmniejszając wnętrze. Wybór właściwych powinien zależeć jedynie od oczekiwań.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.