Barierki na schody – kryteria wyboru i oferta

Barierki na schody (inaczej balustrady) – choć nie są obowiązkowym elementem – bywają bardzo często spotykane w wielu wnętrzach. Oprócz funkcji zabezpieczającej, mogą być również doskonałym elementem dekoracyjnym.

W zależności od zastosowanych materiałów barierki mogą być projektowane w rozmaity sposób.

Ważne, aby były jak najlepiej dopasowane – zarówno do wnętrza, jak i samych schodów.

Barierki na schody – funkcje

Barierki na schodyGłównym rdzeniem funkcjonalności barierek jest prawidłowe odgrodzenie oraz podparcie dla osób wchodzących po schodach. Zatem boczna część, która składa się z poziomych lub pionowych prętów (bądź też szklanych tafli), ma uchronić przed omyłkowym wyjściem poza obręb schodów. Natomiast górna część barierki – poręcz – ma być wygodnym podparciem podczas wchodzenia.

Barierki na schody – prócz funkcji praktycznej – stanowią doskonałą dekorację, która potrafi uwydatnić rozmaite walory schodów. Mogą być zaprojektowane na tak wiele sposobów, że z powodzeniem wkomponują się w każde miejsce – zarówno na klatkę schodową jak i do pokoju dziennego.

Z jakich materiałów wykonać barierki?

Do naszych schodów proponujemy trzy rodzaje materiałów: drewno, szkło oraz stal nierdzewną. Zależnie od danego wnętrza można łączyć te surowce na różne sposoby. Mogą Państwo wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie podczas składania formularza wyceny – do czego serdecznie zapraszamy.

Dobór materiałów powinien odpowiadać charakterowi miejsca. Jeżeli umieszczono schody w salonie, wówczas barierki nie powinny rzucać się w oczy. W takich sytuacjach w szczególności polecamy stosowanie elementów szklanych, które potrafią wzmocnić wrażenie przestrzenności.

Nie bez znaczenia jest również wybór konkretnego wariantu drewna. Jeżeli np. schody dywanowe wykonane są z orzecha amerykańskiego, dobrze, by balustrada także wykorzystywała ten surowiec. W ten sposób uzyskuje się wrażenie jednolitości oraz dodatkowo wydobywa się naturalny urok drewna.

Po naszej Galerii oskonale widać, że rezygnowanie z balustrady nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli pragnie się otrzymać wizualną lekkość. Efekt ten można uzyskać dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów oraz zaprojektowaniu konstrukcji w zgodzie z aranżacją danego pomieszczenia.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotnym element są barierki na schody – dlatego zajmują one ważne miejsce w naszej ofercie. Z chęcią przedstawimy Państwu nasze propozycje, które umożliwią uzyskanie interesującego oraz spójnego efektu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.