Balustrady wewnętrzne – eleganckie i praktyczne

Balustrady wewnętrzne są wyjątkowo ważnym elementem schodów. Zabezpieczają ich krańce, a przy tym stanowią podparcie dla domowników.

W zależności od kształtów oraz wzorów balustrady mogą mieć różny wpływ na aranżację wnętrza. Coraz rzadziej spotyka się masywne konstrukcje wykonane z drewna – obecnie w wystrojach pomieszczeń góruje lekkość i minimalizm.

Szczególnie przy schodach dywanowych nowocześnie zaprojektowane balustrady pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów.

Balustrady wewnętrzne – ważny element aranżacji wnętrza

Balustrady wewnętrzneSchody w salonie lub w jakimkolwiek innym często uczęszczanym miejscu mają ogromny wpływ na aranżację danego pomieszczenia. Dlatego też ich eleganckie połączenie z balustradą pozwoli na uzyskanie spójności wystroju wnętrza. W zależności od zastosowanych materiałów można uzyskać wyjątkowo różnorodne efekty.

Z lekkością schodów dywanowych najlepiej współgrają elementy takie jak szkło czy stal nierdzewna. Zastosowanie drewnianej poręczy pozwoli na wydobycie naturalnego piękna z surowca zastosowanego w schodach.

Nasza oferta tworzenia balustrad obejmuje elementy wykonywane z materiałów takich jak mosiądz, stal czarna czy szkło bezpieczne. Niezwykle eleganckim i często stosowanym rozwiązaniem jest montowanie tafli ze szkła hartowanego na rotulach ze stali nierdzewnej.

Doskonałe zabezpieczenie oraz wygoda

Balustrady nie są obowiązkowym elementem schodów – zwłaszcza niskich. W konstrukcjach takich jak schody dywanowe czy wspornikowe czasami rezygnuje się z takiego podparcia w celu uzyskania wrażenia jak największej lekkości. Jednak balustrady są czymś więcej niż tylko dekoracją pomieszczenia – stanowią element zapewniający bezpieczeństwo osób starszych oraz dzieci podczas wchodzenia po schodach.

Dlatego też balustrady wewnętrzne muszą być wygodne – zapewniając odpowiednie i pewne podparcie – a przy tym wyjątkowo wytrzymałe – zabezpieczając na przykład podczas potknięcia. Sposób ich zamontowania oraz jakość zastosowanych materiałów są nie do przecenienia.

Choć balustrady wewnętrzne bywają pomijane podczas aranżacji wnętrza, mają one duży wpływ na bezpieczeństwo domowników. Nierzadko zamiast rezygnować z balustrady, lepiej jest się zdecydować na pasującą do wnętrza konstrukcję wykonaną z bezpiecznego szkła – szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci.

Zapraszamy do kontaktu – z chęcią zapoznamy się z Państwa zapotrzebowaniami oraz doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.