Balustrady drewniane do nowoczesnych schodów

Balustrady drewnianeBalustrady drewniane to rozwiązanie, które doskonale pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

W zależności od projektu, barierki mogą wzbogacać wygląd schodów lub też wizualnie się w nich rozpływać.

Balustrady będą mieć ogromny wpływ na komfort domowników, a jednocześnie stanowią ważny element wykończenia schodów.

Po co stosować barierki?

Balustrady drewniane – lub wykonane z innych materiałów – są ważnym elementem, mającym wpływ na bezpieczeństwo i komfort domowników. Stanowią podparcie podczas pokonywania kolejnych stopni, a przy tym odgraniczają i zamykają przestrzeń schodów. Same poręcze powinny mieć wygodny kształt, który dobrze leży w dłoni, co zapewni wygodę podczas użytkowania.

W nowoczesnych wnętrzach, w których spotyka się schody dywanowe lub wspornikowe często rezygnuje się z balustrad wewnętrznych. Najczęściej przedstawianym argumentem jest rzekomy wizualny ciężar związany z tymi elementami. Jednak odpowiedni projekt balustrady pozwoli na jego idealne wkomponowanie do danej konstrukcji.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, w której prezentujemy nasze dotychczasowe realizacje. Jak doskonale widać – wykonywane przez nas barierki są atrakcyjnym uzupełnieniem schodów.

Balustrady drewniane – materiały

W swoich realizacjach stosujemy różne rodzaje materiałów. Jeżeli chodzi o samo drewno – kładziemy nacisk, aby zarówno schody, jak i poręcze były wykonane z tego samego surowca.

Przygotowując barierki nie ograniczamy się jedynie do drewna. Bez wątpienia schody dębowe w klasycznym wnętrzu będą się najlepiej prezentować z prostą balustradą wykonaną z tego samego surowca – jednakże przy nowoczesnych aranżacjach proponujemy także inne materiały.

Odpowiednie połączenie dowolnego rodzaju drewna z materiałami takimi jak stal nierdzewna, szkło lub mosiądz sprawia, że można uzyskać ciekawe efekty wizualne. Zapraszamy Państwa do kontaktu – z chęcią przedstawimy proponowane rozwiązania oraz znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do danego wnętrza.

Wykonując balustrady stosujemy tzw. szkło bezpieczne, które polecane jest przede wszystkim wtedy, gdy w danym domu przebywają dzieci.

Bez wątpienia balustrady drewniane będą się estetycznie prezentować w połączeniu ze schodami wykonanymi z tego samego surowca. Dzięki nowoczesnym projektom barierek, nie muszą się Państwo obawiać, że ich instalacja będzie się wiązać z utratą lekkości konstrukcji.

 

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.