Atrakcyjne i wytrzymałe schody wewnętrzne – ceny konstrukcji

Schody wewnętrzne cenyChyba nikt nie ma wątpliwości, jak ważnym elementem aranżacji danego pomieszczenia są schody wewnętrzne. Ceny takich konstrukcji są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Warto je poznać, aby wiedzieć w jaki sposób można manewrować kosztami realizacji schodów.

Rodzaje schodów

W zależności od tego jak zostaną zaprojektowane schody wewnętrzne, ceny realizacji mogą bardzo się różnić. Istnieje wiele rodzajów konstrukcji, które różnicują się między innymi ze względu na sposób montażu czy też sposób poprowadzenia schodów.

Schody mogą być oparte na stelażu – wykonanym z metalu lub betonu. Niestety takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest znacznie bardziej masywna. W związku z tym w nowoczesnych wnętrzach częściej spotyka się schody montowane bezpośrednio do ściany nośnej.

Konstrukcje dywanowe nie posiadają bocznych policzków i sprawiają wrażenie, jakby były zawieszone w przestrzeni. Natomiast schody wspornikowe nie mają widocznych połączeń pomiędzy stopniami oraz są oparte na ukrytych elementach konstrukcyjnych. Sprawia to, że konstrukcja cechuje się bardzo dużą lekkością.

Różnice w cenie mogą wiązać się także ze sposobem poprowadzenia biegu schodów. Konstrukcje proste są znacznie łatwiejsze w realizacji od wielobiegowych. Które z nich będą lepsze? Zależy to przede wszystkim od ilości wolnego miejsca w danym pomieszczeniu. Przykłady obu typów konstrukcji mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii.

Z kolei schody modułowe, przeznaczone do samodzielnego montażu, są dostępne w bardzo niskich cenach. Niestety takie rozwiązanie cechuje się ograniczoną trwałością. W związku z tym sprawdzą się one jedynie jako opcja czasowa.

Drewniane schody wewnętrzne – ceny

Wybierając schody wewnętrzne, ceny wahają się także w zależności od wybranego drewna oraz sposobu jego wykończenia. Egzotyczne odmiany o dużej odporności na działanie grzybów czy wilgoci kosztują więcej od poczciwego dębu czy jesionu. Pragniemy także zaznaczyć, że każde drewno można poddać innemu sposobowi wykończenia.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia listy materiałów stosowanych w realizowanych przez nas schodach. Zachęcamy także do skorzystania z formularza wyceny, który pozwoli na określenie kosztów danej realizacji.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.