Atrakcyjna balustrada drewniana według nowoczesnego projektu

Balustrada drewnianaChyba nikt nie ma wątpliwości, że wnętrza wykończone drewnem prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Balustrada drewniana, meble, schody i podłogi wykonane z tego materiału – zapewniają nie tylko lepszy wygląd, ale także poprawiają samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Jak wybrać drewno na balustradę, podłogi czy schody?

Wybór drewna na schody, balustrady czy podłogi będzie mieć wpływ na kilka czynników. Trzeba pamiętać o tym, że każde drewno ma swój unikalny wygląd, kolorystykę. Przykładowo – dąb ma zabarwienie szaro-żółte lub jasnobrązowe, z kolei wenge ma znacznie ciemniejszą barwę. Poza tym każde drewno można poddać innemu wykończeniu – np. lakierowaniu, woskowaniu czy olejowaniu.

Warto zwrócić uwagę, że poszczególne gatunki drewna mają zupełnie inny wpływ na mikroklimat danego pomieszczenia. Na przykład doussie – materiał ten charakteryzuje się oddychalnością, czyli zapewnia wymianę wilgoci z powietrzem. W przypadku merbau można liczyć na jego właściwości antygrzybicze, w związku z czym doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej wilgoci. Dzięki temu takie drewno będzie pełnić swoje funkcje przez bardzo długi czas.

Balustrada drewniana – czy jest konieczna?

Balustrada – drewniana, metalowa czy szklana – nie jest niezbędnym elementem wykończenia schodów. Można spotkać bardzo wiele konstrukcji, które nie mają ograniczających je barierek. Najczęściej zdarza się tak w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach – przy schodach dywanowych czy wspornikowych.

Bez wątpienia takie schody prezentują się naprawdę lekko i atrakcyjnie. Szczególnie dobrze wygląda to w przypadku schodów półkowych, w których poszczególne stopnie wyrastają ze ściany niczym drewniane półki. Jednak montaż balustrad wcale nie musi oznaczać, że konstrukcja będzie wyglądać ciężko.

Balustrady z naszej oferty łączą w sobie – w wyjątkowo oryginalny sposób – drewno, elementy ze stali (wykończonej np. w połysku lub satynie) czy też tafle szkła. Tego typu barierki doskonale współgrają z wykonywanymi przez nas schodami dywanowymi. Jeżeli ciekawi Państwa, jak wyglądają tego typu balustrady – zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.

Chętnie służymy fachową poradą, w związku z tym zapraszamy do kontaktu już na etapie projektowania domu. Z przyjemnością przedstawimy oferowane opcje, aby byli Państwo w pełni zadowoleni z wykonanej realizacji – czy będzie to balustrada drewniana, schody czy też podłogi.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.