Eleganckie i wytrzymałe schody dębowe

Wśród znawców naszego rzemiosła schody dębowe cieszą się sporym uznaniem. Zastosowany rodzaj drewna powszechnie uznawany jest za szlachetny.

Konstrukcje wykonane z tego surowca pasują do rozmaitych typów wnętrz. Dąb jest szczególnie polecany osobom, które cenią sobie klimat naturalnego drewna.

Doskonale nadaje się również do nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń.

Schody dębowe – parametry

Schody dęboweDrewno dębowe doskonale sprawdza się w szczególności przy konstruowaniu schodów oraz podłóg. Charakteryzuje się wysokim ciężarem oraz znaczną twardością. Posiada nieregularne usłojenie, dzięki czemu wykonane z niego elementy bardzo atrakcyjnie się prezentują.

Schody dębowe cechują się wysoką wytrzymałością w związku z czym są wyjątkowo trwałe. Trzeba mieć świadomość, że zastosowany surowiec ma tendencję do ciemnienia pod wpływem działania jasnego światła słonecznego. Dzięki temu z czasem jest w stanie przekształcić się z barwy szaro-żółtej do ciemno-miodowej. Efekt ten można ograniczyć przez stosowanie odpowiednich środków.

O tym jak dobrą propozycją jest dąb mogą Państwo przekonać się sami, odwiedzając przygotowane przez nas opisy gatunków drewna. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że drewno to może być wykończone wedle życzenie Klienta.

Schody mogą być lakierowane, bielone, bejcowane, olejowane lub wędzone.

Wszystko po to, aby uzyskany efekt mógł jak najlepiej wpasować się w dane pomieszczenie.

Dywanowe schody wykonane z dębu

Dąb jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli w danym pomieszczeniu mają być zainstalowane schody dywanowe. Taka konstrukcja perfekcyjnie wydobywa naturalne piękno drewna, dlatego też idealnie współgra z tym szlachetnym surowcem.

Jeżeli planują Państwo schody w salonie, wówczas należy bez wątpienia doprowadzić do tego, aby schody wtopiły się w otoczenie. Dlatego też interesującym rozwiązaniem może być wykonanie konstrukcji pozbawionej balustrady.

Jednak nie trzeba całkowicie rezygnować z barierek – ciekawym dodatkiem do schodów z dębu są balustrady wewnętrzne wykonane z tafli szkła. Dzięki nim schody stają się doskonałym elementem dekoracyjnym w danym pomieszczeniu. Jeżeli w danym domu przebywają dzieci, doskonałą propozycją będą balustrady wykonane ze szkła bezpiecznego.

W zależności od Państwa oczekiwań schody dębowe mogą być przygotowane na rozmaite sposoby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią w celu znalezienia inspiracji. Z pewnością zastosowanie dębu w schodach potrafi przynieść wyjątkowo atrakcyjne efekty.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.